ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: OKS - komentar v aktualitach
autor: Lukas Krivosik
pridané: 03-10-2007 13:27


Ja verim v objektivny moralny poriadok ako protiklad k relativizmu a aj ako agnostik povazujem ten krestansky za najlepsi. Pricom zvlast katolicizmus chapem v tom kulturno-evolucnom hayekovskom vyzname. V pripade takehoto chapania nemusis byt katolik, aby si uznal, ze moralka katolickej cirkvi je najlepsia.

Konzervativizmus ako som ho opisal v clanku konzervuje isty pohlad na cloveka, ktory je povodne krestansky, ale nemusis byt nevyhnutne krestan, aby si ho akceptoval.

Co sa tyka tvojej otazky. Konzervativizmus ako politicka filozofia je o prisnom rozdelni medzi verejnou a sukromnou sferou. Sex patri do sukromia, nie do politickej sfery. Preto aj konzervativci brania snaham buzerantov z povolania o politizaciu sexu. Tato sfera nema byt predmetom statneho zasahovania alebo statnej indoktrinacie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group