ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: OKS - komentar v aktualitach
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 02-10-2007 17:47


Napis co konkretne je hovadina. To co opisujes v clanku je krestansky konzervativismus. Nieco ine ale znamena konzervativizmus v Cine (konfucionizmus), Irane (tradicny Islam)alebo Japonsku.
-
Ku OKS:
Zaujimave ze Zajac v rozhovore tvrdi ze ich centrom pozornosti nie je Boh ale obcan - a tym sa vraj maju odlisovat od inych konz. stran. V programe sa nespomina nic krestanske, ba ani typicke krestanske temy (zakaz interupcii, zakaz vyskumu kmen. buniek...)
-
Inak nemozes byt agnostik a zaroven verit ze existuje zjaveny moralny poriadok. V pripade ze ho iba respektujes je namieste sa pytat ci cely, alebo iba zhruba. Ku prikladu sa ta mozem opytat ci je podla teba sex mimo manzelstva apriori zly.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group