ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: lahko pochopitelne
autor: Lukas Krivosik
pridané: 02-10-2007 15:42


"Otazka znie inac. Otazka znie, co chce KDH odkazat mesidzou "Andrej Hlinka sa zasluzil o narod a Slovensku republiku" uprostred vlady ficobolsevizmu??"

To je velmi jednoduche. Nie je to ani tak o zblizovani KDH so SNS ako o konkurencii tychto dvoch stran. Proste KDH chce vyradit SNS oslovenim ich volicov sposobom, ktory nas nic nestoji.

Je to legitimny a spravny ciel. Opat musim spomenut priklady rakuskej OVP a bavorskej CSU. Kym OVP bola vzdy poslusne proeuropska, dopyt po narodnej politike zaplnil Heider. V Bavorsku urobil Stoiber par vyhlaseni proti imigrantom a vdaka tomu zostavaju neonacisticke nemecke stranicky mimo.

KDH je jedina strana, ktora ma moznost oslabit SNS.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group