ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: Luterani
autor: tralos
pridané: 02-10-2007 13:48


Tym, ze kladiete vedla seba pisalka Johnsona, drzitela nobelovej ceny Hayeka, diktatora Pinocheta a nakoniec filozofa Voegelina a vsetkych tychto menovanych akosi prisudzujete Krivosikovi nepoznate bud tych co menujete alebo nepoznate Krivosikove nazory.

Prekvapujuce tiez je, ze clovek "moderny" ci "pokrokovy" otvara v Europe 21.st. konfesne temy a chce viest dialog o prinosoch jednej z odnozi krestanstva. Diskutovat ci je lepsi katolicizmus ci protestantizmus alebo viest disputy o prinosoch a neblahych ucinkoch Luterovho ucenia sa hodi tak do Konzervativneho hlasu z TT Petra Frisa. Ze tuto temu otvara "osvieteny" a "moderne-europsky" zmyslajuci clovek je celkom zaujimave.

A aby som bol v niecom trosku viac konkretny. Pozrel som si na Vasej stranke jeden z editorialov v ktorom spominate aj Voegelina. Chcem upozornit, ze stotoznenie idealizmu, socialneho inzinierstva a "Voegelinovej gnozy" dokazuje, ze tejto teme rozumiete asi tolko ako Friso, ktory stotoznuje "Voegelinovu gnozu" so vsetkym nekatolickym.

Romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group