ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: OFF: Pochvala pre Palka
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 02-10-2007 8:01


Z toho si nič nerob. V roku 1992 som mal 17 rokov a strašne som chcel voliť. Nemohol som - pretože som mal 18 deň po voľbách. Vtedy som to bral ako strašnú tragédiu, lebo som nemohol voliť svojho milovaného Mečiara. Dnes sa na tom len smejem.

Keby SDKÚ, SMK a KDH robili takú čistú odbornú politiku ako hlásajú tak Fico nemá šancu. Ale ťažko oponovať ficovým priaznivcom, že za Dzurindu bolo veľa korupcie, lebo je to čistá pravda. Druhá vec je, že boli reformy a dnešní ficovci kradnú viac. Ale to ľudia musia jednoducho zažiť - to sa nedá vysvetliť. Ale predsa ak sa pozrieme na Maďarsko, Francúzko a iné štáty tak si môžeme povedať, že máme alternatívu k socialistom. V Maďarsku sa všetci pred voľbami predbiehali v populizme a to že sú v prdeli pochopili voliči až keď im to "vysvetlil" samotný premiér v nahratom rozhovore. A pritom analytici v Maďarsku (ale i napr. v našom Trende) dávno upozorňovali, že Maďarsko je v srabe.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group