ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: lahko pochopitelne
autor: Lukas Krivosik
pridané: 01-10-2007 10:22


"lebo deklaratorny zakon o hlinkovi bude neskor urcite viest k napriklad trestnemu zakonu o hlinkovi.vstup do vchodovych dveri,a si v dome, nie len v hale...."

Ale kdeze, to navrhovala debilna SNS a nakoniec jej to nepreslo. Tu aspon vidiet ako kontraproduktivne tato strana posobi. Ziadna lavicovo-liberalna iniciativa by sa nekonala, keby to zostalo pri navrhu KDH, ktory spociva v jednej vete: "Andrej Hlinka sa zasluzil o narod a Slovensku republiku".

Lenze strana zilinskeho ozrana a hysterickej kysuckej nany tam potrebovala nasukat este reci o "Otcovi naroda", nekritizovatelnosti Hlinku a Cernovsku tragediu. Proste ak raz prideme o juzne Slovensko, tak len zasluhou dvoch idiotov na cele SNS.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group