ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: lahko pochopitelne
autor: Lukas Krivosik
pridané: 29-09-2007 21:39


"Na co je takyto zakon a debata o nom dobra? Aby sa zakril amaterismus, a cielena bolsevizacia ekonomiky v podani sucasnej vladnej cvargy."

Viaceri liberali protestuju proti tomu, aby sa prijimali taketo zakony. Ja si kladiem otazku, preco?!

Pokial je tam len veta "Andrej Hlinka sa zasluzil o stat", cize je to len cisto deklaratorne, tak preco nie?! Keby tam bolo trestanie spochybnovania Hlinku, tak som aj ja proti, ale pokial je to len takto, som vsetkymi desiatimi za.

Presne toto je totiz moja predstava o politike: parlament sa zaobera deklaratornymi zakonmi bez realnych efektov a ministri po vzore Warrena Hardina hraju na zasadani kabinetu bridge.

Priatelia, ak sa raz stanem premierom (nieze by som mal podobne ambicie), slubujem vam, ze viac casu ako v urade budem pre vase vlastne dobro travit na golfovom ihrisku;-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group