ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

Hlinka bol diletant
autor: Alexios I.
pridané: 29-09-2007 18:29


Súhlasím s tým, že nemožno Hlinkovi pripisovať automaticky hriechy Slovenského štátu. Faktom však je, že výrazne ovplyvnil jeho budúcu podobu. A na druhej strane sa Hlinkovi dajú vyčítať veci za jeho života. Autoritárske sklony, podpora primitívneho protičeského šovinizmu, katolícky dogmatizmus, podpora najrôznejším pochybným živlom v HSĽS (Tuka...), no asi najhorší Hlinkov vklad do slovenskej politiky bol jeho diletantizmus. Trochu pripomína svojim diletantizmom Václava Havla, no toho aspoň mali v zahraničí radi, čo sa o Hlinkovi povedať nedá.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group