ISSN 1335-8715

27-07-2005   Lukáš Krivošík   Ficoviny   verzia pre tlač

Švédsky model? Nič pre nás!

Smer vypustil ako navijak pre voličov ďalšiu donebavolajúcu ficovinu. Vraj chce u nás po voľbách budovať sociálny model po vzore Škandinávie a najmä Švédska. Na svete existujú presne dva dobré dôvody, pre ktoré je švédsky model na Slovensko absolútne neprenosný.

Reakcia na príspevok

RE: Konie Svedskeho modelu (alebo koniec objektivnym analyzam)
autor: Lukas Krivosik
pridané: 30-07-2005 13:21


Pokial ja viem, tak Svedsko kleslo zo siedmeho na 14. miesto v konkurencieschopnosti, zatialco USA osciluju na prvom druhom mieste.

Vezmime si aj skrytu nezamestnanost vo Svedsku, ktora sa kamufluje skorsimi odchodmi do dochodkov a podobne a dosahuje vyse 15%!

Ale tvoje hranie sa so statistikami je aj tak irelevantne. Odpovedaj na otazku v clanku: povazujes svedsky model za prenosny do slovenskych pomerov a to v akejkolvek forme???

Myslis, ze Smer by na Slovensku dokazal zaviest cokolvek ine ako karikaturu tohto systemu, ktora by sa vyznacovala vysokou mierou prerozdelovania, obrovskou korupciou a upadkom ekonomiky???

A este jeden detail, pre vsetkych, ktori argumentuju sposobom, ze vo Svedsku su si vsetci rovni, kym v USA su "velke spolocenske rozdiely":

V USA plati, ze mas sa ako sa tebe samemu chce makat pre svoj uspech. Je jasne, ze paraziti z ghetta sa nekupu v sampanskom, ale stale sa maju lepsie ako priemerni Svedi. No komu sa vo Svedsku nechce robit, na jeho zivobytie sa skladaju vsetci ostatni. Takze to je ten rozdiel a netreba sa cudovat, ze Svoloc, pardon Slovac, by dala prednost radsej bezpracnemu skandinavskemu zazraku s Flasikovho a Poorovho bublifuku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group