ISSN 1335-8715

02-10-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Otrávené vlastenectvo

Tento text je o tom, ako komunisti počnúc Vladimírom Mináčom až po postkomunistu Vladimíra Mečiara poškodili vlastenectvo na Slovensku a nahradili ho akýmsi kurióznym nacionalizmom, ktorý osciluje medzi nekritickým megalomanstvom a komplexom menejcennosti.

Reakcia na príspevok

minac
autor: bobbo
pridané: 01-09-2007 23:13


Myslim, ze si Minaca celkom nepochopil. Minac bol komunista. Samo o sebe to ale automaticky neznamena, ze bol zly clovek. Tak ako v demokraciach existuju "demokrati", ktori dobrymi ludmi vobec nie su. Clovek si musi uvedomit, v akych mantineloch sa Minac pohyboval. Bol nepochybne jeden z najviac narodne a vlastenecky orientovanych komunistov vobec. Duchanie do pahrieb je z mojho pohladu pokus ukazat komunistom, ze pycha na svoj narod sa da pestovat aj v komunistickom akvariu, ktore bolo k takejto myslienke a priori nepriatelske ("proletari vsetkych krajin spojte sa"). Minac proste nevedel nebyt Slovakom (tak ako nevedel nebyt komunistom). Duchanie do pahrieb bol jeho pokus vysporiadat sa s tymto vnutornym konfliktom.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group