ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: este k FASIZMU :
autor: Czechtek
pridané: 31-08-2007 14:08


"Pretoze kapitalizmus nie je schopny poskytnut pracu vsetkym ktori chcu pracovat, existuje podpora v nezamestnanosti a socialna podpora."

Podla mna kapitalizmus je schopny zabezpecit slusnu pracu ludom lepsie nez cokolvek ine.
Uvedom si ze dnesny stava ma daleko od kapitalizmu, a to ze niekto nema pracu je prave vysledkom nezmyselnych "socialnych" opatreni ktore obmedzuju az znemoznuju podnikanie a teda vytvaranie praconcyh miest.

co ta tyka tych dani ktore nelujujes, to je tvoja vec. Ale pytam sa potrebujes na to zakon, aby si mohol pomoct bezdomovcovi? Mozes 50% svojho primu dat rovno jemu ci nie? Dostal by ovela viac keby sa 90% z toho co das statu nerozkradlo politikmi a uradnikmi.

Socialisti tvrdia ze ak sme proti statom vynucovanej "solidarite", tak sme proti solidarite ako takej. Typicke.

"A pretoze trh je nevedoma entita, sam o sebe neriesi vsetko - nedokaze zamestnat kazdeho."

To ani nie je ulohou trhu, ulohou kazdeho jedinca je zamestnat sa. Alebo ak sa nevie zamestnat tak podnikat. Slobodny trh toto umoznuje najlepsie. To tie tvoje regulacie a opatrenia sposobuju nezamestnanost.

"Hadzat vsetkych nezamestnanych poberajucich socialne davky ci podporu do jedneho vreca ako "prizivujucu sa luzu" je tiez prejav namyslenosti prameniacej z hlbokeho nepochopenia specifik kazdeho z nich. "

Nikto ich tam ani nehadze!! Opet, ak sme proti socialnym davkam ktore dostava od statu kazdy bez rozielu ci sa snazi alebo nie, tak nas obvinujes ze sme antisocialni.
Ale to nie je pravda, soliadrita by mala byt na horizontalnej urovni, rodic, surodenec, rodina, by mali v prvom rade pomahat, potom kamarati, znami, a nakoniec nestatne charitativne organizacie alebo aj neznami ludia na ulici.
Toto je skuotcna solidarita. A clovek ktory takuto solidaritu prijima sa citi byt aj zaviazany a vdacny tymto konkretnym ludom, a teda zneuzivanie tejto pomoci sa minimalizuje. A nekorumpuje mysel nezamestnaneho.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group