ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: to ms2
autor: tralos
pridané: 31-08-2007 7:58


Taky Ron Paul si mysli, ze terorizmus je aj vysledkom pritomnosti zahranicnych vojsk na cudzom uzemi:)

Inak tiez si myslim, ze "v dobe informacii" novy americky izolacionizmus je nezmyslom. Len niesom presvedceny o tom, ze Zapadna kultura musi nutne rozbijat tradicne spolocnosti.

Prave fundamentalizmus, ci uz islamsky ale aj krestansky svedcia o tom, ze "modernost" nemusi nutne a natrvalo vytlacit tradicnu spolocnost a mozny je aj opacny vyvoj- teda pohyb od zapadneho k ne-zapadnemu a to prave preto, ze ziaden koniec dejin, teda vrchol v demokracii, sa zatial nekona.

Vychodiskom teda nie je izolacia, ale skor co najvacsia mozna forma nezasahovania. Ale to pride podla vsetkeho tak ci tak- netreba ani pouzivat prilis silne argumenty. Staci si pozriet ocakavnia ludi zaslepenych ideologiou neokonzervativizmu a dnesne vysledky v Iraku.

Romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group