ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: to ms2
autor: msarkozy
e-mail: marian.sarkozy@zoznam.sk
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 31-08-2007 0:03


Ak aj nebude Západ viesť vojnu proti Arabom, budú ju oni viesť proti Západu, pretože sú vďaka informačným technológiám prepojení a toto prepojenie je dôvodom, prečo sa existenciálne pravdy dostávajú do zásadného konfliktu. Mal by si pravdu keby sme sa mohli izolovať, lenže s tým už je koniec - my, predovšetkým USA sú nevyhnutne "veľkými diablami" - pretože nielen v americkej kultúre,ale aj v coca cole je obsiahnutá americká pravda a tá sa nutne musí dostať do konfliktu s pravdou diktatúr a totalít. Západná kultúra pôsobí nutne rozpad každej inej tradičnej spoločnosti a táto sa bude brániť tak ako sa bude dať. USA sa nakoniec nevyhnú nutnosti byť v nejakom zmysle svetovým policajtom, pretože protiamrický terorizmus bude len narastať. Jedine, že by sa podarilo nejako sa úplne izolovať - čo je ale ešte nepravdepodobnejšie ako demokracia v Iraku.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group