ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: to ms
autor: msarkozy
e-mail: marian.sarkozy@zoznam.sk
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 30-08-2007 22:59


Nemôže, len omyl Iraku je v tom, že neokonzervy sa domnievali, že Husajn Irak nereprezentuje - že v spoločnosti je dosť ľudí, ktorí sa ním necítia byť reprezentovaní a títo môžu byť základom demokracie. Tento omyl zrejme spôsobil dojem z pádu komunizmu a triufalizmus vyjadrený v myšlienke "konca dejín". Na ten si budeme musieť ešte počkať. :) Na druhej strane je otázne, či vôbec možno na základe Voegelinovej teórie existenciálnej reprezentácie vôbec očakávať, že USA nebudú intervenovať, pretože vlastnú existenciálnu pravdu nutne považujú za univerzálnu, tak ako akýkoľvek iný národ. Zo samotnej Voegelinovej teórie vyplýva nutnosť vojen (minimálne studených) preto sa čudujem, že Voegelin sa tejto tendencii čuduje.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group