ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: este k FASIZMU :
autor: msarkozy
e-mail: marian.sarkozy@zoznam.sk
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 30-08-2007 19:34


Tvoja interpretácia Palka tiež nesedí - "Takze KDH a SDKU by SNS mali pritiahnut k sebe..." ,SNS si pritiahnu tak, že budú vystupovať proti nej? Také úvahy ako si predostrel sú relevantné pri rozhodovaní o koaličnej vláde. Palko je šéfom menšinovej frakcie v 8 percentnej strane. Takáto skupinka ak sa chce presadiť musí byť zásadová, radikálna a v nejakom zmysle puritánska. My tu však máme partičku vyčpelých politológov, ktorí proste nevedia odolať potrebe k všetkému sa každý týždeň vyjadrovať neustále v márnej nádeji hráča rulety, že konečne musí padnúť aj jeho číslo. Oni nie sú v pozícii Thatcherovej, keď bola pri moci, ale v jej pozícii keď sa rozhodovala s akou agendou vstúpi do politiky. Je mi to ľuto, ale táto partička v KDH boli síce slušní pánkovia, ale ich slniečko je už za obzorom.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group