ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: este k FASIZMU :
autor: tom
pridané: 30-08-2007 16:34


1. Iba človek, ktorý je chorobne závislý od politiky chce byť reprezentantom čohokoľvek a namiesto toho, aby reprezentoval vlastné názory, hľadá dieru na trhu, aby našiel čokoľvek čo by reprezentoval. Aké právo má taký politik hovoriť o Ficovi, že je populista?>>> Ojojój skús si tam dosadiť namiesto politik napr. podnikateľ a dostaneš úplne to isté. Veď je len minimum ľudí, ktorí vymýšľajú nové veci. Tí ostatní hľadajú momentálne prázdne miesta kde by sa mohli presadiť.

2. Vyššie uvedená závislosť a potreba čokoľvek reprezentovať za každú cenu úplne zamútila Palkovi rozum. Inak by mu bolo jasné, že národnosocialistický volič vždy inštinktívne odhalí jeho faloš a nikdy neprijme reprezentanta, ktorý ho v skutočnosti nereprezentuje až taký sprostý ten volič totiž chvalabohu nie je. - preto pravidelne, víťazoslavne a plným právom označuje Malíková KDH za farizejov.>>> A keď si si ty zafilozofoval tak aj ja: ja si myslím, že strana typu kdh nemá veľkú podporu práve preto, že je prelietavá- netrvá na svojom a preto sa sama zbavuje úcty ľudí. Väčšina ľudí totiž prirodzene netúži po emancipácií, "rovnosti", enviro, soc. programoch a podobných kravinách moderných strán. Väčšina chce v základe to isté čo naši rodičia a ich rodičia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group