ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: este k FASIZMU :
autor: Lukas Krivosik
pridané: 30-08-2007 16:00


Neviem, ci je to presna interpretacia Palkovych cinov, ale on velmi dobre pozna priklady z Rakuska a Bavorska.

V Rakusku sa OVP kvoli koalicii s SPO kedysi totalne distancovala od nejakeho narodnejsieho prejavu a vysledkom bol fenomen Heider.

CSU v Bavorsku naopak prijala do istej tvrdsi slovnik a problem s nejakymi nackami tam nikdy nevznikol.

Z tohto dovodu chapem Palkovu taktiku a nie je mi proti srsti. Je jasne, ze Madari nikdy slovenske umelecke diela nevratia. A ziadat to od nich je na smiech. Ale v KDH a aj v SDKU zacinaju chapat, ze sa musia distancovat od SMK, ktora je prekazkou toho, aby sa pravica este niekedy dostala k moci.

Thatcherova vyhravala napriek svojim brutalnym ekonomickym reformam volby, lebo tvrdo reprezentovala narodnu liniu, poslala na Falklandy namornictvo a dusila IRA. Aku popularitu by asi mala, keby napriklad vladla v koalicii so Sinn Fein?

Navyse za SMK by som nedal ani deravy sestak. Prestanme si nahovarat, ze Madari su oproti nam nieco viac. Su to taki isti stredoeuropski nacionalno-socialisticki mamlasi ako sme my. Mozno su este dokonca od nas horsi.

Takze KDH a SDKU by SNS mali pritiahnut k sebe a SMK by malo byt ako cierny Peter vytlacene k Smeru. SMK nikdy nebude zarodkom inteligentnej pravicovej strany, ako pred rokmi fantazirovali niektori pravicovi intelektuali. Mohol by to vsak byt zarodok inteligentnej lavicovej strany.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group