ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: este k FASIZMU :
autor: msarkozy
e-mail: marian.sarkozy@zoznam.sk
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 30-08-2007 15:36


To sa nedá robiť tak, že budeme rozumovať a diskutovať nad nejakým pojmom "národ" s malíkovou etc... , to je len mlátenie prázdnej slamy a pekná ukážka toho, že KDHákom chýba akýkoľvek zdravý politický inštinkt. Takéto národné prekáranie totiž nikoho iného než ns voliča nezaujíma a teda sa na tejto téme môže nabaliť len SNS a Fico.

Jediné, čo sa dá robiť je reprezentovať svoju pravdu a získať pre ňu volebnú väčšinu - potom sa zmení aj obsah toho, čo je slovenské, lebo ak by som sa mal vyjadriť Voegelinovsky - slovenský národ potom bude reprezentovať inú existenciálnu pravdu, než reprezentuje dnes. Voegelin pekne ukazuje, že národ zlodejov môže reprezentovať jedine zlodej - bez ohľadu na systém. Takže ak si chce Čarnogurský získať väčšinu nestačí mu slovne sa hlásiť k Mečiarovej zlodejine - musí sa aj sám naučiť kradnúť. :D


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group