ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: este k FASIZMU :
autor: Lukas Krivosik
pridané: 28-08-2007 16:34


"A nevidis v politike konzervativneho KDH aj typicke znaky fasizmu : nacionalizmus, etatizmus ?"

V politike KDH nevidim rozhodne viac nacionalizmu a etatizmu ako v politike SMK, na ktoru ty nedas dopustit. Dokonca krestanstvo je voci nacionalizmu najodolnejsie, co sa neda o liberalizme povedat.

Prave liberalizmus prisiel s nacionalizmom, lenze tebe vadi len ten nacionalizmus, ktory sa viaze k socializmu. Treba sa trochu pozriet aj do vlastnych radov.

A okrem toho, neviem, co od slovenskych stran vlastne ocakavas? Ze sa budu predhanat v zruseni statu? Rothbard pisal svoje anarchokapitalisticke knihy niekedy v 70. rokoch. Snad neocakavas, ze prave slovenske strany sa vrhnu na anarchokapitalizmus, ked cely svet ide opacnym smerom.

"Ak v clanku ukazujes extremnu nenavist k inym rasam a k homo, tak sa necuduj, ze v tomto ste spolocne s fasistami."

Ty si fakt idiot. Nenavist k inym rasam nikde nepouzivam. Ale povazujem normativne systemy (tradicie, zvyky, nabozenske pravidla, zakony) zapadnej krestanskej civilizacie za dokonalejsie ako kultury inych civilizacii.

Keby si toho Hayeka aj cital, tak by si vedel, o com hovorim. Co sa tyka kulturnej evolucie normativych systemov som prisny hayekovec. Takze nepodsuvaj mi tu nezmysly.

Ty si svoje nazory na konzervativcov netvoris podla toho, co tvrdia. Naopak, ty si svoje utkvele predstavy o konzervativcoch premietas do ich clankov, a pripisujes im veci, ktore jednoducho nehovoria.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group