ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: este k FASIZMU :
autor: Lukas Krivosik
pridané: 28-08-2007 12:36


V prvom rade, volicskou zakladnou fasizmu bola ta skupina robotnikov, ktoru socialno-demokraticke odbory vytlacili z trhu prace. Dodnes takyto ludia v zapadnej Europe tvoria zakladnu neonacistickych stran.

Konzervativne kruhy ako napriklad armadny dostojnicky zbor Hitlera podmienecne akceptovali, ale vzdy pre nich zostal len obycajnym "frajtrom z Ciech". Ved na neho dokonca chceli spachat atentat.

Konzervativci napriklad ocakavali, ze Hitler povola z exilu cisara a obnovi monarchiu. Ze to neurobil bolo pre nich velkym sklamanim a jasnym signalom, ze narodni socialisti nechcu konzervativnu revoluciu, ale nieco podobne ako bolo v Rusku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group