ISSN 1335-8715

26-08-2007   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Éra Vasca da Gamu

Pred 510 rokmi, 8. júla 1497, vyplávala z Lisabonu flotila troch plavidiel. Mali oboplávať Afriku a nájsť námornú cestu do Indie. Týmto činom sa zmenilo všetko – vznikla nová Európa, a tá vládla novému svetu. Začala sa éra Vasca da Gamu.

Reakcia na príspevok

RE: este k FASIZMU :
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 28-08-2007 8:44


KDH má kopu "nápadov" s ktoré patria do čias hlbokého bolševizmu. Stále vymýšľa nejaké sociálne dávky a príspevky a napáda tým reformu sociálneho systému svojej vlastnej minulej vlády.

A tak ako boľševici a fašisti i konzervatívci sa neustále snažia pretlačovať svoju ideológiu do spoločnosti. Povinnú výučbu marxizmu - lenizizmu by chceli nahradiť katolíckou výchovou a už sa im to čiastočne podarilo. Dúfam, že moje dieťa neprepadne na škole z katolíckej výchovy tak ako je to dnes možné v Poľsku.

Poľsko je typickou ukážkou konzervatizmu v praxi. Veľké reči o spravodlivosti a poriadku a v realite samá korupcia a absencia zdravého rozumu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group