ISSN 1335-8715

27-07-2005   Lukáš Krivošík   Ficoviny   verzia pre tlač

Švédsky model? Nič pre nás!

Smer vypustil ako navijak pre voličov ďalšiu donebavolajúcu ficovinu. Vraj chce u nás po voľbách budovať sociálny model po vzore Škandinávie a najmä Švédska. Na svete existujú presne dva dobré dôvody, pre ktoré je švédsky model na Slovensko absolútne neprenosný.

Reakcia na príspevok

RE: Posli to do Vatikanu
autor: Zolo
pridané: 29-07-2005 17:34


Pracovna moralka vo Svedsku ma okrem nabozenstva aj ine korene. V prvom rade pocasie. Okrem toho, slusne platy a zivotnu uroven.

Tak ako sa hovorilo o Nemcoch, ze este taky system nebol vynajdeny, v ktorom by Nemci neboli produktivni, takisto mozno tvrdit, ze neexistuje take nabozenstvo, v ktorom by Svedi nepracovali.

I ked ani Svedi s pri praci netrhaju. Maju to vsak dobre organizovaane. Slusne tempo prace im prinasa slusne vysledky. Presne tak, ako im to vyhovuje. Ze amici sa nahanaju viac a maju o nieco viac im nevadi. A vobec im nevadi, ze na Slovensku mnohi pracuju podstatne tazsie za menej penazi. To je vsak skor charakteristika protestantizmu. To iba my katolici riesime problemy celeho sveta. A zabudame na riesenie vlastnych problemov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group