ISSN 1335-8715

27-07-2005   Lukáš Krivošík   Ficoviny   verzia pre tlač

Švédsky model? Nič pre nás!

Smer vypustil ako navijak pre voličov ďalšiu donebavolajúcu ficovinu. Vraj chce u nás po voľbách budovať sociálny model po vzore Škandinávie a najmä Švédska. Na svete existujú presne dva dobré dôvody, pre ktoré je švédsky model na Slovensko absolútne neprenosný.

Reakcia na príspevok

RE: Posli to do Vatikanu
autor: Lukas Krivosik
pridané: 29-07-2005 16:21


Ty si zrejme nepochopil co som v clanku napisal. Ja netvrdim, ze protestantizmus je samospasitelny, ani to, ze dnesni Svedi su nejako velmi pobozni. Pisal som, ze pracovna moralka v Svedsku je dedicstvom protestantizmu, v clanku som vsak tiez napisal, ze tento etos "pracovat sa oplati" aj v Svedsku pod naporom "socialnych istot" upada.

Pokial ide o vaznov v americkych a svedskych basach, mna by tieto cisla neprevkapili, kedze vo Svedsku sa vrah povazuje za obet spolocnosti a v USA sa vrah povazuje za vraha.

Inak, z tvojho clanku som nic konstruktivne nevytusil. Ak svedsky model povazujes za akokolvek prenosny na Slovensko tak to otvorene povedz.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group