ISSN 1335-8715

19-08-2007   Filip Likavčan   Rôzne   verzia pre tlač

Dobrý anjel - pohľad do vnútra

Filip Likavčan opisuje ako funguje charitatívny systém Dobrý anjel. Zameriava sa na kontrolu toku financií, ktoré darcovia poukážu s úmyslom pomoci rodinám s deťmi, v ktorých je onkologický pacient.

Reakcia na príspevok

RE: Preco nie na PS ?
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 24-08-2007 14:35


Lukáš, ja by som ťa trošku upozornil na jednu vec - pozor na ten termín národný socializmus. Nie je to zas také jednoduché, že voliči HZDS, SMERu, SNS a KSS sú jedna skupina a keď niekto prebehne, tak len k jednej z týchto strán. Spomeňme si napr. na rok 2002, keď SDKU pomohli k výsledku bývalí voliči SDĽ. Taktiež je tu istá blízkosť ideológií KDH a SNS. Maďari, voliči SMK, zas za prezidenta preferovali Schustera a niet pochýb, že medzi nimi veľa ľavičiarov.

Niekedy sa pýtam, či aj zapadám do tej schémy "nacionálneho socialistu". Sám by som sa takto isto neidentifikoval, asi ani väčšina tých, čo tak označuješ, ale musíš každopádne uznať, že je to pojem veľmi vágny a veľmi zjednodušujúci. Napr. je väčšina voličov KSS pronárodných? potom sa dá dosť dobrw pochybovať o "socializme" mnohých voličov SNS. Môj sused, drobný podnikateľ, ktorý volí SNS, raz jasne povedal, že mu nie je veľmi sympatická sociálna politika. Taktiež podľa jedného prieskumu z roku 2005, odporcami reforiem Dzurindovej vlády sú predovšetkým voliči HZDS a KSS, voliči SMERu a SNS sú len umiernenými kritikmi, ktorí s podstatou niektorých zmien súhlasia.

Takže pozor na absolutizáciu "slovenského národného socializmu", ktorý bezpochyby existuje, ale je správne označovať takto všetkých voličov alebo veľkú väčšinu voličov SMERu, SNS, KSS a HZDS? Vzhľadom k tomu, že si nie som istý, čo presne ten "nacionálny socializmus" u Lukáša je, neviem povedať. Ale ja by som to rozhodne netvrdil.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group