ISSN 1335-8715

19-08-2007   Filip Likavčan   Rôzne   verzia pre tlač

Dobrý anjel - pohľad do vnútra

Filip Likavčan opisuje ako funguje charitatívny systém Dobrý anjel. Zameriava sa na kontrolu toku financií, ktoré darcovia poukážu s úmyslom pomoci rodinám s deťmi, v ktorých je onkologický pacient.

Reakcia na príspevok

RE: ejha
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 21-08-2007 20:22


1.Este pred sto rokmi kupovali prvi motoristi s velkymi problemami benzin u lekarnikov.
2.Napoleon povedal Fultonovi-co je to za blbost pohanat lode vriacou vodou,to chcete v podpalubi rozlozit ohen?(na Sv.Helenu ho eskortovali prve britske parniky)
3.V r.1902 povedala akasi vysoka autorita (meno som zabudol) ze je vedecky dokazane ze nemoze existovat lietadlo tazsie ako vzduch.Este stastie ze v r.1903 bratia Wrigthovci neposluchli...
4.T.A. Edison opakovane prehlasil ze nie je mozne zostrojit elektromotor na striedavy prud.Tesla tiez neposluchol a spekuloval...
5.Riaditel IBM este v r.1989 prehlasil ze nie je mozen zostrojit pocitac s väcsou pamätou ako niekolko 100Mb.Pozri sa na com pises.

Vodikova ekonomika je realita a je na nu takmer vsetko pripravene.V Norsku je prva vodikova dialnica,Japonci aj Americania intenzivne vyvijaju nosice vodika a optimalizuju vyrobu.Konkurencny boj prebehne asi medzi vozidlami na palivovy clanok a "superbateriami" na principe nanokondenzatorov.Existuju plany na pokrytie velkych casti Sahary fotovoltaickymi clankami na elektrolyzu vody event.na priamu konverziu vody na vodik a kyslik pomocou slnecneho ziarenia.Existuju rychle reaktory na baze thoria enkapsulovaneho v karbide kremika ktore pri teplote asi 2000 st C konvertuju vodnu paru priamo na vodik a kyslik.
Island na baze geotermalnej energie by bol schopny pokryt velku cast potreby vodika v Europe na dopravne ucely.
Na baze fosilnych paliv sa bude vodik vyrabat len na zaciatku pocas "nabehu".Na jeho distribuviu by sa dala po upravach vyuzit siet plynovodov.
Caka sa na jedine:kedy sa to oplati.Ked tento cas nastane,budete sa cudovat ako rychlo to pojde.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group