ISSN 1335-8715

19-08-2007   Filip Likavčan   Rôzne   verzia pre tlač

Dobrý anjel - pohľad do vnútra

Filip Likavčan opisuje ako funguje charitatívny systém Dobrý anjel. Zameriava sa na kontrolu toku financií, ktoré darcovia poukážu s úmyslom pomoci rodinám s deťmi, v ktorých je onkologický pacient.

Reakcia na príspevok

ejha
autor: Peter
pridané: 19-08-2007 23:28


Fuha, pre mna je to silna kava. Silna kava v tom zmysle, ze sa manipuluje s nadejou a pomocou. Tiez som im pri nejakej zbierke nieco dal, ale nikde by som sa s tym moc nechvalil. Rakovina je sice na jednej strane hroza, ale na druhej tazky biznis. Tak tazky, ze sa liecba vzdaluje cielu, resp. nie a nie sa don trafit.
Samozrejme, ak je pre niekoho dnes predavana liecba vychodiskom, rad mu pomozem, a nebudem mu to vyhovarat. Avsak musim zapriet presvedcenie, ze to, co pacient kupuje je iba macka vo vreci. A lekari to velmi dobre vedia. Lenze co maju robit, ze? Zakon im ani nedovoli siahnut po inom, ako po pomalej otrave.
Zelal by som si, aby popri beznom rakovinovom biznise vznikla konecne aj nejaka ponuka produktu, ktory ma aj skutocne liecebne ucinky. Nie len udrziavacie. Lenze zatial ziaden pokus nevytlacil etablovanu silnu konkurenciu... ved trh, nie?
Skor nez mi zacne niekto nadavat do hyen, kedze nechce pochopit moc penazi, podotknem, ze na rakovinu mi zomreli obaja rodicia a dalsi pribuzni. Najnovsie maju rakovinu moje psy a macka ma leukemiu. Rakovinou to okolo mna len tak svisti, takze to poznam do posledneho detailu. Mojimi najblizsimi osobami su pomaly radiodiagnostik (jeden z najlepsich) a radioterapeut. Samozrejme, netlmocim ich nazory, ale na mnohom sa zhodneme.
Takze nadacia je fajn, ale ucinnost sucasneho systemu je vo hviezdach. Pozrel som pre istotu, kto su zakladatelia, aby som si urobil predstavu o motivacii..., zakladatelia splatkoveho systemu Triangel, Quatro a agentury Wiktor Leo Burnett. No, prave som tiez riesil s jednym klientom, do coho by sa mal pustit, aby neslo len o biznis... predsa len, v biznise ma clovek viac nepriatelov, ako priatelov... proste nieco spolocensky vyznamnejsie, aby ho ludia mali viac radi. A cuduj sa svete, vysla nam tiez oblast zdravia. Samozrejme, ze sme projekt koncipovali ako dostatocne efektivny, aby sa vedel recyklovat.
Takze dufam, ze aj tento projekt bude tlacit na efektivitu a malinko potlaci uspesnost liecby, ale najme vyliecenosti, k vyssim cislam.
Rad sa necham milo prekvapit a pacientom zelam silnu vieru vo svoje vyliecenie. Ta pomaha asi najviac.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group