ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Libertariani a vojna?
autor: tralos
pridané: 27-07-2007 10:02


Vobec sa nedivim, preco su libertariani tak politicky impotentni. Ak sa teda mozem domnievat, ze argumentacne schopnosti a vedomosti uzivatela Libertariana su reprezentativne pre cely tento myslienkovy smer- co je sice velmi odvazne, ale nijako neodovodnene.

Hadzat percenta z brucha, tvarit sa ako velmi vzdelany clovek co rozumie vyhodenym miliardam a nakoniec klinec vsetkych tych taranin- 200 rokov myslitelov co hovori o zle menom STAT.

Tak mily, zufalo nevzdelany Libertarian. Tvoja neustala argumentacia v prospech nestatnej spolocnosti nenajde oporu v ziadnych dielach myslitelov za poslednych 200 rokov s vinimkou MARXA a v kapitalistickej obdobe anarchizmu v dielach zopar nevyznamnych ekonomov a pseudo- filozofov.

Ludia ako Hayek, a apod. niesu ziadni libertariani ci antistatni myslitelia. Kazdy z nich ( liberalov ci ekonomickych liberalov) jasne akceptoval ulohu statu v niektorych oblastiach.

Pochybujem, ze si vobec nejaku literaturu narocnejsieho druhu z tejto oblasti cital. V dielach najvyznamnejsich liberalnych myslitelov za poslednych 200 rokov sa totiz nestretnes s tak idiotsky zjednodusenym riesenim na vsetko: Zrusme stat.

A to MSARKOZY: pouzil si podla mojho nazoru velmi dobre argumenty, a ak mozem sudit, aj pomerne presvedcive.
Ale ine ma zaujima.
Svojho casu si hovoril, ze napises nieco o Voegelinovi a Nietzschem. Bol som na tvojom blogu sa pozriet a nic tam nebolo. Zislo z planu?

Romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group