ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Libertariani a vojna?
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 26-07-2007 11:37


Som zástancom minimálneho štátu, pretože sa domnievam, že veľký štát je slabý štát - teda, že taký štát ohrozuje tie funkcie štátu, ktoré považujem za dobro. Taktiež som priateľom demokracie, pretože si myslím, že demokracia je dobrým prostriedkom pre zachovanie základnej spoločenskej dohody a spoločenskú diskusiu považujem za civilizovanejší spôsob boja ako napr. vojenskú diktatúru. Myslím, že názory proti demokracii a štátu sú unáhlené - aj demokraticky je možné dosiahnuť malý štát - nemyslím si totiž, že ľudia len slepo sledujú vlastné ekonomické záujmy - je to len o omyloch o ktorých treba diskutovať a som presvedčený, že zástancovia malého štátu majú argumentačne na vrch - takéto zmeny ale trvajú desaťročia - je to o výmene generácií a neustálom skúmaní a diskusii.

Keby som to tak naivne hodnotil ako Ty potom by som nepochybne došiel k záveru, že ma "štát" nehorázne okráda a berie oveľa viac ako dáva. Keby ľudia boli natoľko morálni, aby boli schopní vytvoriť libertariánsku spoločnosť, potom by štát už nebolo treba rušiť, lebo morálna obroda by pozitívne zmenila aj povahu štátu. Boj proti štátu je nezmyslel a je dôsledkom sofistikovanej verzie konštruktivistickej povery.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group