ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Libertariani a vojna?
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 25-07-2007 9:47


Čo je normálne? Z hľadiska prirodzenosti a historického - čo je alternantívou takého stavu, ktorá v minulosti ľudstva prevládala? - Vzájomné vraždenie a chaoticky nezriadené násilie. Nevidieť rozdiel medzi štátnym "násilím" a chaotickým prírodným je slepota - štátnemu násiliu sa dá dodržiavaním zákona dlhodobo úspešne vyhnúť - práve tomuto nespornému FAKTU vďačíme za existenciu "dlhodobých preferencií" na ktorých stojí a padá celá priemyselná ekonomika ako ju poznáme - tá je tu tedsa VĎAKA ŠTÁTU!!!. Totalitný štát úpadkom dodržovania zákonov - vystavujúc jedinca viacmenej náhodnému násiliu - činí dlhodobé preferencie nemožnými - a tak to bude aj s eventuálnym anarchokapitalizmom - bez armády, bez polície etc... - bez štátu.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group