ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Libertariani a vojna?
autor: LIBERTARIAN
pridané: 25-07-2007 9:02


msarkozy :
"Kvalitatívny rozdiel je v tom, že v Koreji je vernosť vodcovi nad písané zákony. Totalitný štát totiž vlastné zákony, ústavu ba dokonca ani ideológiu nedodržuje "
- Medzi hard-totalitou a soft-totalitou (teda demokraciou) je z hladiska principov ich fungovania iba minimalny rozdiel.
Hard-totalita je zalozena na HLUPOSTI tamojsich vladcov, ktori chcu ovladat ludi nasilim.
V soft-totalite su inteligentni vladcovia, ktori pochopili, ze je jednoduchsie osprostit nadpolovicnu cast volicov a cez nich potom prijat sofistikovane zakony na okradanie a ovladanie VSETKYCH.

V demokracii mozes jednym hlasom z troch milionov ovplyvnit, ci si za SVOJE peniaze zaplatis SVOJIM detom sukromnu skolu, alebo ci za tvoje peniaze zabezpeci STAT skolu statnu. STAT predsa vie najlepsie, co je pre TEBA najlepsie.
Toto povazujes za normalne ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group