ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Reakcie na reakcie
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 23-07-2007 12:20


1."Pytam sa Vas, k comu vlastne prispievate?" - Ja si samozrejme myslím, že prispievam k objasneniu vecí o ktorých píšem. Blog je slobodnejší ako noviny - oslobodzuje (ako každý technický vynález) človeka od hrubej práce, ktorá priamo s písaním a myslením nesúvisí. Napríklad človek nie je závislý od osobného výberu niekoho iného než svojho čitateľa. To čo blog prináša je demonopolizácia šírenia informácií a myšlienok. Spisovateľ ani umelec už nepotrebuje vydavateľa, aby dostal svoje diela k čitateľovi. Nečudujem sa, že Tí ktorí sa už etablovali na trhu sú týmto stavom zhrození - dokonca aj novinári z .týždňa píšu blogy neustále nadávajúc, že ich musia písať - jednoduchá rada - JUST DONT DO IT !!! Ľudkovia ,ktorí na blogovanie nadávajú sú trápni - podobne ako nezamestnaní nadávajúci na systém sediac v krčme pri pive.
2. To druhé som nepísal ja, ale v podstate s tým súhlasím. Nemám veľmi v láske úvahy, ktorých obsahom je nadávanie na to, že voda je mokrá.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group