ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Libertariani a vojna?
autor: tralos
pridané: 22-07-2007 21:30


Ideologia je nieco ine ako myslienkove smery. Ked je niekto za co najvacsiu moznu mieru trhoveho hospodarstva, nie je ideolog.

Ideologom sa stava, ak straca kontakt so skutocnostou, politika a konsenzus prestavaju hrat ulohu ustredneho sposobu mierovej koexistencie ludi a zo svojho ciela urobi "posvatno"- zacne sa riadit heslom "ucel svati prostriedky."

Chyba teda nastava, ak idealy vytlacia prakticku etiku a ak ciel konania sposobi taku deformaciu videnia reality, ze stat Severna Korea je obdobou zapadnych statov s tym, ze rozdiel medzi nimi nie je principialny alebo kvalitativny, ale iba kvantitativny.

Vsetky staty su zle, teda stat liberalno-demokraticky je zly tak isto ako stat totalitny- rozidel je len v stupni: a to je prave to deformovane videnie, v ktorom absentuje kriticka reflexia.

Romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group