ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Výrok
autor: tralos
pridané: 20-07-2007 10:56


Co relativizujem?

To skor ty nerozumies tomu, co pisem.

Rast HDP- niekto ho bude interpretovat ako uspech reforiem, iny ako dosledok lacnej pracovnej sily. Neexistuju ziadne empirickew fakty samy o sebe- empiria je vzdy videna pozorovatelom.

A ze spominas pri tejto teme "realitu" ci argumenty- realita ani argumenty niesu len vecou tych tvojich "empirickych faktov".

Realitou su aj dusevne vlastnosti- a su empirickymi faktami? Realitou su aj politicke zriadenia, hodnoty a vztahy, spomienky a myslienky- co z toho su empiricke fakty?

A este jedna vec- to, ze spominas rast HDP, je podmieneny tym, ze si prijal istu teoriu a jej slovnik- prijal si ekonomicku teoriu, ktora vypocitava suhrn hodnot vytvoreny danou spolocnostou ako aj slovnik, pomocou ktoreho tento rast popisuje.

Takze teoretizovanie, aj ked o tom nevies, stoji hned za prvou tvojou vetou. Od buku do buku teda rozpravas skor ty.

Romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group