ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: K Lukasovym komentarom
autor: Lukas Krivosik
pridané: 19-07-2007 14:18


"skola mala v smerniciach zakaz nosenia akychkolvek sperkov okrem 1 paru nausnic. Na predpisany odev ma aj vynimky medzi ktorymi prsten nefiguroval, takze je uplne normalne ze ak ho chcel niekto nosit mal si poziadat o vynimku a nie samovolne porusovat smernice skoly."

Ha, ha, keby si si dal namahu a vygooglil si nieco o tej veci na nete, tak by si zistil, ze ziaci v tej skole si na svoju uniformu kludne daju odznaky, pripinacky, sukne si ziacky skracuju a kadeco ine. Dress code sa teda neberie velmi vazne, okrem krestanky, ktora je buzerovana za... prsten.

Ale ten pripad je aj odpoved (tusim) pre Coobiaqua, ktory tu pred par dnami tvrdil, ze sucasny skolsky system upevnuje kulturu. Britske verejne skolstvo je nastavene na potlacanie akejkolvek krestanskej kultury Britanie.

Co sa tyka tych kupelov, je jasne, ze

1. majitel si arabsku klientelu ceni viac ako postihnutu cesku studentku. To je praxeologicke konstatovanie.

2. ja mam plnu slobodu ho za túto volbu skritizovat.

3. ak by tu postihnutu babu do kupelov pustil so psom, moslimski hostia by stali tiez pred porovnanim, ci je dolezitejsie pre nich aby tam nebol pes alebo iste humanitne kriteria tolerancie voci postihnutej, ktore by mohli byt pritomne aj v islame.

Ak by dog-free princip bol pre nich napriek tomu prednejsi a trvali by na odstraneni tej studentky z kupelov, tak by som opat mal plne pravo skritizovat Arabov.

Inak, ked saudsky kral chcel dat miliony mestu New York, po utokoch z 11. septembra, tak Giuliani tie peniaze odmietol, cim ukazal, že peniaze nie su vzdy najväcsou hodnotou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group