ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Libertariani a vojna?
autor: Czechtek
pridané: 19-07-2007 9:17


Dobra otazka.

Podla mna na nu neexistuje jednoznacna odpoved. Ak si vsak predstavime ze na urcitom mieste (vyhradenom hranicami) funguje anarchokapitalizmus, tak potom:

"...sa sama zorganizuje skupina ludi, nakupia si zbrane a pojdu zvrhnut povedzme tyraniu v KLDR?"

teoreticky je to mozne, pretoze zvrhnutie vlady v KLDR by sa odohravalo na uzemi KLDR. A teda by pre nich neplatili (zakony alebo pravidla ktore platia) platia v tej anarchokapitalistickej krajine.

Otazka skor znie takto. Kezde v anarchokapitalistickej spolocnosti neexituje vlada, neexistuje ani statna moc ktora moze danami prinutit niekoho aby platil za nieco co nechce. Takze by sa muselo dobrovolne nazbierat XY ludi ktori by potom zaplatili sukromnej armade ktora by zvrhla vladu v KLDR.

Taketo zvrhnutie by stalo obrovske financne prostriedky a v podstate su to vyhodene penieze, takze, PODLA MOJHO NAZORU, na 99,99% by sa to proste nestalo, lebo to nedava zmysel.

Davalo by to zmyesel vtedy keby KLDR ohrozovala anarchokapitalisticku krajinu tym ze by tam posielala co ja vie teroristov, alebo by chcela nastolit vladu alebo potodobne. V tom pripade je to utok, a pravdepodobnost odplaty sa logicky zvysuje.

Takto to chapem ja, ale niekto to moze chapat inak. Toto je len moj nazor.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group