ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Libertarianizmus
autor: Czechtek
pridané: 18-07-2007 21:31


anarcho-kapitalizmus. Nie je ideologia. V podstate slovo anarchia a kapitalizmus a trh znamenaju to iste. Vznika to spontanne, nenasilne dobrovolnou vymenou tovarov a sluzieb, a dobrovolnymi dohodami medzi zainteresovanymi stranami.

Anarchia (bezvladie) nemoze existovat bez kapitalizmu, teda slobodneho trhu, pretoze ten vznika spontanne. Nikto nemusi nikomu prikazovat aby predaval rozky a predsta ich kupis vsade, pretoze je logicke ze ak ich chce niekto kupit a je ochotny zaplatit ten druhy ich bude vyrabat. Na akekolvek obmedzenie trhu je potrebna vlada (opak anarchie).

"opakom" anarchie je vlada, ktora vsemozne zasahuje do volneho trhu, kapitalizmu. Na to aby vlada mohla zasahovat do spontanneho trhu je potrebna IDEOLOGIA ktoru je potrebne hlasat, aby sa bolo mozne presvedcit dostatocny pocet ludi, ze treba obmedzit trh, a teda nastolit vladu a teda zrusit anarchiu, zrusit slobodu.

Anarchokapitalizmus NIE JE ideologia. Ideologia je komunizmus alebo fasiszmus.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group