ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

Lukasov Clanok
autor: Czechtek
pridané: 18-07-2007 21:13


Clanok sa mi velmi paci. Je sympaticke ze upozornujes, na to ze existuje aj nieco taketo, a teda robis reklamu.
Hovorim to hlavne kvoli tvojej afinite ku KDH, ktore je mi sice sympaticke ale v niektorych veciach velmi etatisticke a to mi dost prekaza.
Aj preto mam (lepsie povedane mal som) blizsie ku SMK. Program maju sice menej ekonomicky prepracovany ale sa mi zdaju byt menej etatisticki.
Ak by mala sancu sa dostat OKS do parlamentu, tak by som samozrejme volil tu, vsetkymi desiatimi. No zdalo sa mi to ako vyhodeny hlas.

Pre tych co si myslia ze verim na demokraciu: Nie neverim, len si myslim ze je mojou povinnostou volit mensie zlo, hlavne ak sa to da uskutocnit nenasilnou formou. Inak sympatizujem s anarchokapitalizmom.

"Avšak pre jednotlivé prvky libertariánskej filozofie existuje vo svete i v histórii viacero funkčných precedensov, problém len je, že nikdy nefungovali všetky naraz na jednom mieste a v jednom čase."

V .tyzdni som cital ze v podstate nieco velmi podobne anarchokapitalizmu fungovalo tusim na islande. Neprezilo to vsak, nie vsak koli tomu ze sa zrutil system ale koli tomu ze bol napadnuty zvonku, (tusim norskym kralom?)

Ale teraz nie som si isty ci vsetko uvadzam spravne. Opravte ma ak sa mylim.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group