ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Libertarianizmus
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 18-07-2007 12:37


V clanku pises:
"Aby to nebolo príliš jednoduché, klasickí liberáli sa delia ešte na dve skupiny. Na tých, ktorí chcú štát obmedziť na jeho základné funkcie ako je obrana, bezpečnosť a vymožiteľnosť práva a na tých, ktorí chcú štát úplne zrušiť argumentujúc, že každý minimálny štát sa raz stane štátom rozšafným. Hovorí sa im „libertariáni“ alebo tiež „anarchokapitalisti“."
-
http://en.wikipedia.org/wiki/Libertarian...
Some who self-identify as libertarians are minarchists, i.e., supportive of minimal taxation as a "necessary evil" for the limited purpose of funding public institutions that would protect civil liberties and property rights, including police, volunteer armed forces without conscription, and judicial courts. Anarcho-capitalists, by contrast, oppose all taxation, rejecting any government claim for a monopoly of protection as unnecessary. They wish to keep the government out of matters of justice and protection, preferring to delegate these issues to private groups.
-
LIBERATRIANI MOZU BYT ANARCHOKAPITALISTI ALEBO MINARCHISTI. DRUHA SKUPINA SCHVALUJE MINIMALNY STAT.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group