ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

Alibizmus
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 18-07-2007 11:29


Je alibizmom vyhovárať sa na "kvalitu" národa. Mnohé veci ľudia pochopili (napr. II. pilierň - síce zjednodušene, ale predsa a to vrátane voličov Smeru) a to bola práca politikov. A výsledok je, že ani sám Fico sa priamo na II. pilier neodváži siahnuť (skúša to nepriamo). A u nás je diskusia či znížiť dane, alebo nie. Aj to je dobrý výsledok, že sa nebavíme o koľko ich zvýšiť.

Takže tvoja beznádej nie je opodstanená a dá sa to. Je však pravda, že je to podstatne ťažšie ako pupulistické rétorika.

P.S. Neviem čo kde čítaš na českých stránkach, ale ja som si nevšomol nejaký priepastný rozdiel v kvalite príspevkoch podľa národa.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group