ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

RE: Sexy Konzervativizmus
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 18-07-2007 9:47


Zopar odkvitajucich kvetiniek vyumelkovaneho americkeho idelu krasy biednu situaciu nezvrati. Ked napriklad vidim pani Klausovu alebo Parkanovu mam dost. Sexy konzervativizmus ? Az naprsi a uschne.

Ale vazne, zaujimavy postreh z filmu Left Right Forward :

"Film také zkoumal zázemí jednotlivých aktivistů. K mladých komunistům se dávají lidé někdy, protože pocházejí z komunistických, nebo někdy naopak pravicových rodin. Na komunistických demonstracích se vyskytují bigotní příslušníci generace penzistů, mladí konzervativci nikoho takového skoro nemají. Mladí konzervativci bývají také zazobanější. Zajímavé bylo – a to, co napíšu, je jistě neférové – že mladí konzervativci vypadali často podstatně zdegenerovaněji než mladí komunisté. Prostě to byli často opravdu docela divně, nehezky vypadající kluci. Nepomohlo ani, se vystupovali v oblecích a jeden z nich se pravidelně chodil do fitka opalovat, aby se prezentoval veřejnosti "v opravdu dobré formě". Že by se dávali na politiku, protože jim třeba nic jiného nezbývá? Na kameru vysvětlovali, že by nikdy nemohli chodit s komunistickou dívkou; naopak mladý komunistický aktivista přiznal, že chodil i s antikomunistkou, a že to nevadilo, protože, dodal mužsko šovinisticky a pravicově, "Všechny ženský jsou stejný." "

http://www.blisty.cz/2007/7/2/art35076.htm...

Tot vykvet ceskeho konzervativizmu, skaredi chlapci povrchneho charakteru s prachatym oteckom v pozadi. U nas to asi nebude odlisne. =)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group