ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

Kríza tvorby ?
autor: Peter Frišo
pridané: 18-07-2007 6:18


Ten článok má snáď všetky chyby i "chyby", ktoré sa snaží vytýkať, hovorí o prežitom, prekontemplovanom, originálnom a podáva dávno prežuté, laxné intelektuálne kázanie. Nazýva sa "kríza tvorby" ale keďže žurnalistika /a tobôž pravicová/ nie je práve to, čo by bolo gro nejakej skutočnej tvorby odkazuje skôr na počin autora.

A ktorý z veľkých polemikov začínal bez ostrých, radikálnych, často slabých, etc. článkov v mladosti ? Skôr by ma zaujímalo, kto prišiel k významnej tvorbe písaním takýchto intelektuálnych slohových cvičení.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group