ISSN 1335-8715

16-07-2007   Marek Hrubčo   Komentáre   verzia pre tlač

Kríza tvorby

Slovenská publicistika je v kríze. Nie čo do množstva, ale čo do kvality. Táto esej chce zachytiť určité nezdravé publicistické ťahy na pravej strane spektra. Pravej strane preto, lebo na nej autorovi záleží. Chce byť pozitívnym príspevkom – podnetom na diskusiu, môže prispieť k zvýšeniu úrovne, ozdraveniu a ozmysleniu budúcich publicistických počinov.

Reakcia na príspevok

veterné mlyny
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 17-07-2007 9:33


Tak sa pán Hrubčo vypísal a uľavil si, veď o čom už cez uhorkovú sezónu písať ak nie o tom že niet o čom písať ?

Blogging je úžasná vec. Otvoril nové možnosti začínajúcim novinárom aj ostrieľáným žurnalistickým psom, aby slobodne publikovali svoje názory bez cenzúry. Iste, blogy sú všelijaké. Teenageri sa v nich sťažujú na svoje existencionálne krízy a a niekto iný na svojom blogu uvádza celkom zaujímavé nekonformné postrehy zo spoločnosti. nepáčia sa niekomu? nechce byť niekto preťažovaný informačným balastom ktorý ho nezaujíma? Jeden klik a blog vám zmizne z monitora. Je úplný nezmysel tvrdiť, že bloggerovi na čitateľovi nezáleží. Áno, blog je spôsob sebavyjadrenia, čo iné? Myslím teda som - a dám to o sebe vedieť. Blogy sú zväčša nekomerčné - či už blogger píše zaujímavo alebo samé drísty, nikto ho za to nezaplatí. napriek tomu, alebo práve preto sú blogy také úprimné a názorovo vyhranené. Chcete vyhranený názor z druhého konca? Nájdete si iný blog.

Nenechajte sa zmýliť, talentovaní autori, nájomní pisálkovia aj beznádejné žurnalistické trosky v tvorivej kríze tu boli vždy - či boli blogy alebo nie.

Zase má niekto komplexy a bojuje s veternými mlynmi.
Pozastavujem sa nad tým aký asi môže byť pán Hrubčo geniálny publicista a uznávaný žurnalistický káder, že sa citi byť kompetentný posudzovať stav slovenskej internetovej publicistiky. Jeho texty mi až také geniálne nepripadajú.

Konkrétne tento skôr vzyerá ako produkt depresie. A keď mám radovú depku, prečo o tom nedať vedieť svetu svetu a nepridať svoju trošku k hore informačného balastu, že.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group