ISSN 1335-8715

17-06-2007   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Zákonník práce sa nás týka!

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo v našej krajine viac ako 500 000 nezamestnaných ľudí. V roku 2001 bola nezamestnanosť 19,2%, to znamená že približne každý piaty občan na Slovensku nemal prácu. Zákonník práce predstavoval iba dokument s množstvom paragrafov, ktorý nemal ambíciu riešiť skutočné problémy nášho hospodárstva.

Reakcia na príspevok

RE: Moj koment ku KDH
autor: Georg
pridané: 23-06-2007 7:04


Jaj, a co chces vlastne povedat ? Ze ked maju poistovne (nemocnice) dnes moznost odrbavat pacientov tak to bude platit vzdy ? Naopak treba zrusit hlupe limity a vniest co najsirsiu konkurenciu .

"Cize z toho vyplyva otazka, co vplyva na kvalitu a bezpecnost vysetrenia? Nic."

Ved to, ale nie je pravda .
Jednoznacne konkurencia ma vplyv . Akonahle jej bude branene ako dnes tak kvalita a cena bude musiet byt regulovana presne tak ako pises .
Ty opises dosledok regulacie (korupcia, nekvalita, nedostatok...) a vydavas to za kapitalizmus. To je neuveritelne . Presne ako na zaciatku 90 rokov ked komousi tvrdili , ze ked sa sprivatizuju obchody s potravinami tak zahynieme hladom lebo vsetci podnikatelia si ich premenia na butiky a krcmy .
Preco by som si nemohol za to CT alebo ine doplatit ak je lepsie (setrnejsie) atd. Ale ked lekar "podnika" (rozumej nechava sa podplacat)
s CT vo vlastnictve statu, VUC atd tak nie je cudo ze to nejde alebo ze je to drahe .

Co zistim neskor ? Ze korupcia je a bude dosledok socialistickej regulacie alebo ze konkurencia znizuje ceny a zvysuje kvalitu ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group