ISSN 1335-8715

17-06-2007   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Zákonník práce sa nás týka!

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo v našej krajine viac ako 500 000 nezamestnaných ľudí. V roku 2001 bola nezamestnanosť 19,2%, to znamená že približne každý piaty občan na Slovensku nemal prácu. Zákonník práce predstavoval iba dokument s množstvom paragrafov, ktorý nemal ambíciu riešiť skutočné problémy nášho hospodárstva.

Reakcia na príspevok

RE: Moj koment ku KDH
autor: PeterS
pridané: 23-06-2007 3:24


Vidim, ze ked sa dostaneme od ideologickych floskul ku konkretnostiam, tak ta nezaujimaju. Ale mali by, inak nevies vobec o com hovoris.
Vezmi si bodovnik a najdi si napr. body za vysetrenie CT. Nech 20.000. Cena bodu 0,22 Sk, cize 4.400 Sk. A teraz hladaj, ci nenajdes nejaku polozku, kde by sa kvalitativne odlisovali vysetrenia poctom bodov. Asi nenajdes. Z toho vyplyva, ze ci budes prazit pacienta na starej masine, alebo ho elegantne a rychlo vysetris na novej a viacsladovej, je to za tie iste prachy.
Cize z toho vyplyva otazka, co vplyva na kvalitu a bezpecnost vysetrenia? Nic. Nic a to este viacsladova masina je o hodne drahsia nez stara, takze ani ty ako podnikatel nemas zaujem zlepsovat svoje sluzby, pretoze je to za tie iste peniaze.
A takto mozeme pokracovat bod po bode. Ani tie jednodnovky tam nenajdes. Nakoniec zistris, ze je pre teba lepsie krvavo rezat pacienta a ostatnym davat lieky. Zarobis na tom lepsie, ako keby si sa snazil pacientovi rychlo pomoct a za par dni ho mat fit.

Ale hlavne ze sme mudry a povieme, ze na vine je socialisticky stat. Neuveritelne konstruktivny a komplexny nazor.

Nuz a ked nadnesena teza o korupcii ti nerozsiruje obzory, tak sa s tym netrap. Zistis neskor.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group