ISSN 1335-8715

17-06-2007   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Zákonník práce sa nás týka!

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo v našej krajine viac ako 500 000 nezamestnaných ľudí. V roku 2001 bola nezamestnanosť 19,2%, to znamená že približne každý piaty občan na Slovensku nemal prácu. Zákonník práce predstavoval iba dokument s množstvom paragrafov, ktorý nemal ambíciu riešiť skutočné problémy nášho hospodárstva.

Reakcia na príspevok

RE: Moj koment ku KDH
autor: PeterS
pridané: 22-06-2007 0:08


Macenko, a preco teda niekto nepostavi na Kramaroch dalsiu, svoju nemocnicu? Nech sa v konkurencnom boji presadi.
Ved statne nemocnice sutazia v konkurencnom prestredi s inymi, napr. neziskovkami, nemocnicami VUC, ale aj sukromnymi. Statne ZP sutazia v konkurencii so sukromnymi ZP. Nevidim ziadny problem.

Penta zverejnila, ze investuje 1 mld. do siete poliklinik, lebo prieskum trhu ukazal, ze zakaznik ziada nove vymalovane polikliniky. To zakaznik povazuje za novu kvalitu. Tak mu to trh da. Penta to chce 5-7 rokov prevadzkovat (so ziskom) a potom strelit nejakemu investorovi. Tak kde je problem?

Naozaj by to chcelo nieco konkretne. Co brani niekomu kupit za 100 mil. 60 slajdove CT, aby prestal prazit pacienta rentgenovymi lucami na dvojslajdovom CT? Nic. Nikto ho nenuti a trh uz vobec nie. Pacient totizto ani netusi, ako je skvele oziareny a ze nemusi byt. Tak ako konkretne trh donuti poskytovatela k inovacii zdravotnickych technologii? Mas nejaku paku na svoju ZP, zeby si ziadal u nej, aby nejakej tvojej oblubenej ambulancii fukla 100 melonov na CT, pretoze uz nechces byt prazeny. A ked nie, tak ides prec... tvoja jedina, skvela trhova paka. hahaha


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group