ISSN 1335-8715

17-06-2007   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Zákonník práce sa nás týka!

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo v našej krajine viac ako 500 000 nezamestnaných ľudí. V roku 2001 bola nezamestnanosť 19,2%, to znamená že približne každý piaty občan na Slovensku nemal prácu. Zákonník práce predstavoval iba dokument s množstvom paragrafov, ktorý nemal ambíciu riešiť skutočné problémy nášho hospodárstva.

Reakcia na príspevok

RE: Moj koment ku KDH
autor: PeterS
pridané: 21-06-2007 23:52


Dufam, ze ti neuniklo, ze sa bavime o zdravotnictve PO Zajacovych reformach. Za ten rok sa na nom nezmenil ani chlp. Cize ani PO Zajacovych reformach sa ti nezda, ze je tam trh? Divnuo.

Cize dnes nemozes slobodne vstupit na trh s nemocnicou, poliklinikou, liekom, ambulanciou, ci novou ZP? Nemozes slobodne poskytovat na trhu zdravotnu starostlivost? Nemozes si priplatit k poisteniu? Alebo hovorime o nejakom inom state?

Nie je to tu o zdravotnictve, takze koncim s tym, ze zasadnou deformaciou je struktura bodovnika a najme jeho samotna existencia. Ale Zajac s nim suhlasil... Bez bodovnika by zacalo to spravne rio toco.

Korupcia je iba iny nazov na maximalizaciu zisku, uzitku. Cize ty popieras maximalizaciu zisku v kapitalizme? Subjekt uz z danovej definicie ma vykonavat cinnost za ucelom zisku. Pokial tak necini, je mozne ho zrusit. A tu stale pocuvam, ze sa ma kazdy snazit a neplakat. O co snazit? O vyssi prijem, a taku cinnost, ktora maximalizuje jeho profit. Cize korupcia, osobny profit je len jednou z foriem. Korumpuju tak zamestanci, ako aj subjekty. Niekomu sa to vsak zakazuje. Preco? Preto vravim, ze az sa odstrania vsetky prekazky braniace osobnemu profitu a jeho maximalizacii, dosiahneme najvyssie stadium kapitalizmu. Ci nie?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group