ISSN 1335-8715

17-06-2007   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Zákonník práce sa nás týka!

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo v našej krajine viac ako 500 000 nezamestnaných ľudí. V roku 2001 bola nezamestnanosť 19,2%, to znamená že približne každý piaty občan na Slovensku nemal prácu. Zákonník práce predstavoval iba dokument s množstvom paragrafov, ktorý nemal ambíciu riešiť skutočné problémy nášho hospodárstva.

Reakcia na príspevok

RE: Moj koment ku KDH
autor: Coobiaq
pridané: 21-06-2007 12:18


Jasne ze zdravotnictvo nemoze fungovat ako predaj rozkov v supermarkete. Su potrebne iste regulacie a kontrola. Tie moze zabezpecovat stat (to je to jednoduhsie), alebo tiez sukromne firmy (v skutocne slobodnom trhu, len to treba domysliet).

Lenze to co stat stvara v zdravotnictve teraz, daleko presahuje tu potrebnu kontrolu. Vytvaraju tam zbytocne (aj ked im to vyhovuje) priestor pre korupciu a neefektivne vyuzivanie penazi. To je charakteristicke pre "socialne" zdravotnicto (tj. tam kde sa do toho prilis pletie stat). Keby stat zabezpecoval len zakladnu kontrolu a neplietol do toho "svoje" poistovne, "svoje" nemocnice atd. system by bol ovela efektivnejsi.

"Bud konkretny. Co je pre teba to usmernovanie a co je pre teba volny trh?"

"usmernovanie" (v uvodzovkach) znamenalo to, ze stat vytvara "regulacie" ktore v skutocnosti nie su potrebne, ale vyhovuju istym ludom. Cim vacsiu kontrolu ma stat nad zdravotnictvom, tym viac bude tychto "regulacii" a tym vacsia bude neefektivita a korupcia.

volny trh v zdravotnictve pre mna znamena sukromne poistovne, nemocnice, atd. ktore maju nejake osvecenie ze su spolahlive a teda ze clovek ktory sa pride liecit to aj prezije. A teda nejakych 70mld. prec z ruk statu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group