ISSN 1335-8715

17-06-2007   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Zákonník práce sa nás týka!

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo v našej krajine viac ako 500 000 nezamestnaných ľudí. V roku 2001 bola nezamestnanosť 19,2%, to znamená že približne každý piaty občan na Slovensku nemal prácu. Zákonník práce predstavoval iba dokument s množstvom paragrafov, ktorý nemal ambíciu riešiť skutočné problémy nášho hospodárstva.

Reakcia na príspevok

RE: Moj koment ku KDH
autor: PeterS
pridané: 21-06-2007 0:09


Bla, bla, bla.
Na operaciu napr. klba sa caka preto, ze tam praveze JE tvrdy kapitalizmus. Kazda skupinka zapasi v tvrdom konkurencnom boji o prezitie. A paradoxne vyhravaju napr. aj chirurgovia v nemocniciach. Tato lobby uspesne blokuje jednodnovku, vecsina klbov sa da zoperovat velmi rychlo (napr. firma Johnson and Johnson ponukala klby zdarma!!! len aby sa s tym u nas zacalo. Poslali ju doprec.). Lenze z coho by nemocnice a operateri zili? Dalej su uspesne farmaceuticke firmy, pretoze ti cakajuci su 24/7 na liekoch, drahych liekoch. A preto si medlia ruky a su vyteseni. Uspesne blokuju akukolvek zmenu. A dalsou skupinkou su zodpovedni uradnici, najme v ZP a jedno, ktoreho odtiena. Ide zas o ich sukromny biznis, chces rychlo operaciu? Vonku? Dones igelitku. Podobne aj chcete body? Doneste igelitku. 10% sa vracia do ZP a tak sa uspesne naburava limit na zisk a spravu. To sa zase tesia manazeri.
Chlapce, najvyssie stadium kapitalizmu je to, co nazyvame hanlivo "korupcia". A toto stadium sa v zdravotnictve uspesne realizuje a najme aj za pomoci sukromnych ZP.
Ak by si moc chcel, kludne ti vysvetlim ako funguju dalsie male privatne biznisy v nasom zdravotnictve. Kazda skupinka, kazda odbornost, kazdy okres ma nieco svoje, svoj tvrdo, kapitalisticky vydrety sposob, ako sa dostat k peniazom poistencov. Nevynimajuc vladu ale i poslancov z kazdeho tabora (vid. neziskove nemocnice).
Vysledok je kopa reci, pretecene miliardy a zdravotnicka pomoc zvecsa na urovni doby pravekej. Zdravotnictvo je gordicky uzol a nikto nema zaujem ho naozaj rozpliest. Po stranke toku penazi funguje totizto celkom dobre.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group