ISSN 1335-8715

17-06-2007   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Zákonník práce sa nás týka!

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo v našej krajine viac ako 500 000 nezamestnaných ľudí. V roku 2001 bola nezamestnanosť 19,2%, to znamená že približne každý piaty občan na Slovensku nemal prácu. Zákonník práce predstavoval iba dokument s množstvom paragrafov, ktorý nemal ambíciu riešiť skutočné problémy nášho hospodárstva.

Reakcia na príspevok

RE: Moj koment ku KDH
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 20-06-2007 14:51


Coobiaq, veľa z toho, čo hovoríš, je pravda, ale nedá mi nespomenúť jeden aspekt, ktorý je zrejme veľmi dôležitým dôvodom, prečo ľudia ako štúrovec reagujú tak tvrdo.

Skús si nájsť dozadu príspevok Lukáša Krivošíka, kde sa priam vyžíval v tom, aby čo najväčšmi urazil moslimov, na ktorých tam použil veľmi nevyberaný výraz ("čvargistánci"). Práve tento prístup mnohých konzervatívcov ľudí tak irituje. Keby ľudia väčšmi cítili, že tým stúpencom Busha a Dzurindu ide niekedy naozaj o dobro, mohli by to tak vnímať. Štúrovcove názory sú trošku prehnané, príliš emotívne, ale ja by som rozhodne videl chybu aj v prehnaných vyjadreniach konzervatívcov k témam ako homosexuáli, moslimovia, Francúzi, bývalí komunisti apod. Dobrými príkladmi takéhoto ostrého prejavovania názorov sú D. Lipšic a V. Palko. Ja osobne mám niekedy pocit, že sa správajú ako páni sveta ("mafia friendly", "vrahovia, pedofili by napísali taký zákonník", "Leninovi bratranci"). Ľudia sa cítia spôsobom prejavu, ktorí niekedy prevádzajú ľudia ako Lipšic, Palko a Krivošík znechutení a podľa mňa im v niektorých prípadoch rozhodne netreba dávať za vinu.

Takže nielen - čo sú to za ľudia, že nás nazývajú fašistami. Ale spýtajte sa aj takto - akí sme my, že nás časť verejnosti takto nazýva?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group