ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

RE: teda porovnavat zbrane s autami...
autor: D
pridané: 25-05-2007 20:37


Uzitkova hodnota alebo skratene uzitocnost, je nesumeratelna v pripade kazdeho individualneho tovaru alebo sluzby, pretoze je subjektivna(pre kazdeho ina). To tusim libertarian spravne podotkol.

Dopyt po zbraniach existuje z dvoch dovodov a ktosi to uz napisal, primarne preto, ze nimi chce niekto niekoho poskodzovat, primat ho konat tak akoby by konat nechcel alebo zabranit mu konat tak, akoby chcel - najilustrativnejsii je asi pripad, ked niekto niekoho okradne, teda prinuti ho vzdat sa proti jeho voly plodov svojej prace.

Cize, regulacia v pripade zdrzby a dostupnosti zbrani je potrebna resp. otazkou ako predpoklad pre slobodne vztahy medzi jednotlivcami a medzi nimi aj slobodne trhove vztahy.

Tolko liberalna uvaha, tu anarchisticku(anarchokapitalisticku) (podobnu v mnohom s tym, co hlasali kedysi Marxisti) si tu tiez najdes tiez.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group